Następna strona Poprzednia strona Special Numeru Redakcja - Współpraca Redakcja - Skład Redakcja Recenzje Artykuły Zapowiedzi Powrót do strony g­ównej
egrafika WEBDESIGNER - wortal webdesignerów

Blue Cafè w końcu pierwsze!

Debiutancki album zespołu Blue Cafe pt. "Fanaberia" ukazał się 18 maja 2002 r. (po 11 miesiącach uzyskał status Platynowej Płyty). W styczniu 2003 r. pojawił się singiel "You May Be In Love", rozpoczynający promocję drugiego albumu Blue Cafe. W ubiegłym roku zespół nie zdołał wygrać festiwalu w Opolu, w nagrodę Tatiana Okupnik zasłużenie uhonorowana została wyróżnieniem fotoreporterów. 30 maja podczas 40. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w konkursie Premiery Blue Cafê dopiął swego - jury spośród 11 innych propozycji wybrało właśnie ich - "Do nieba, do piekła"!
Muszę przyznać, że wśród moich faworytów tegorocznego konkursu Premiery Opole 2003 znalazł się zwycięski zespół oraz grupa Łzy. Wybór okazał się w stu procentach trafny - jury wybrało Blue Cafè, publiczność Łzy. Jako, że jest to konkurs jubileuszowy zwycięstwa, można powiedzieć, liczą się podwójnie. Rok wcześniej zespół Blue Cafè z piosenką "Kochamy siebie..." nie zdołał wygrać Opola, jednak w tym roku udało się - nagroda 20 000 pln oraz gorące słowa uznania powędrowały właśnie do nich. Osobiście uważam, że wybór był jak najbardziej trafny - cieszę się razem z zespołem z odniesionego zwycięstwa i oby było ich jak najwięcej!


Program festiwalu (zgodnie z http://ww2.tvp.pl/tvppl/573.dzialy i http://opole.tvp.pl/)

KONCERT HIP-HOP
29 maja, godz. 17.00, Scena plenerowa

Stało się już tradycją, że w przeddzień oficjalnego rozpoczęcia festiwalu w centrum Opola, na specjalnie zbudowanej scenie plenerowej odbywa się uczta dla fanów muzyki hiphopowej. Dwuletnie doświadczenia pokazały, że ten rodzaj muzyki w pełni wpisuje się w panoramę współczesnej polskiej piosenki, a Opole staje się tego dnia stolicą polskiego hip-hopu.
W tym roku do udziału w koncercie zaproszono formacje:
Analogia
Ascetoholix
Borixon/Hardkorowa Komercja
Camey Squad
DJ Kostek
FCS/Pozytywka Sound
HST
Łona
Mezo/Lajner
Mor W.A.
O.S.T.R.
Owal/Emcedwa
Peja/Slums Attack
Tede

Wykonawcom towarzyszył będzie zespół złożony z muzyków jazzowych: Antoni Gralak - trąbka, Sławek Jaskułke - piano Fendera, Włodek Kinior Kiniorski - saksofon, Jacek Kochan - perkusja, Darek Makaruk - samplery i gramofony, Krzysiek Pacan - kontrabas

Hip-hop, tak jak kiedyś jazz, stał się muzyką pokolenia, która wyraża niepokój, komentuje, sprzeciwia się, jednocześnie wnosząc radość i optymizm w życie tysięcy młodych ludzi w Polsce. Warto też podkreślić synkretyczną naturę hip-hopu, która czerpiąc inspirację z wielu gatunków muzycznych, wiele zawdzięcza jazzowi. Ideą opolskiego koncertu jest zbliżenie kultur, gatunków muzycznych, pokoleń. Koncert ma na celu pokazanie podobieństwa, wspólnych korzeni obu gatunków oraz wielkiej pasji i umiejętności artystów.

Koncert, 40 min, TVP 2003
Reżyseria: Bolesław Pawica
Scenografia: Anna Mioduszewska
Emisja: 7 czerwca 2003, godz. 14.10, TVP 1MUZYKA KLUBOWA
29 maja, godz. 20.00, Scena plenerowa

Koncert muzyki klubowej, najświeższego nurtu rodzimej muzyki niezależnej. Bohaterami widowiska są najpopularniejsi didżeje, którzy prezentują własne remiksy i muzyczne kolaże - nowe, twórczo zmienione wersje nagrań popularnych grup muzycznych i wokalistów.
W tym roku na scenie usytuowanej w centrum miasta wystąpią:
Angelo Mike
Bert/Dredy
Diana
Glasse
Harper
Maceo Wyro
Modfunk
Patrycja
Simba
Sonic Trip
Wawa

Koncert, 45 min, TVP 2003
Reżyseria: Bolesław Pawica
Scenografia: Anna Mioduszewska
Emisja koncertu: 2 czerwca 2003, godz. 22.50, TVP 1DEBIUTY (pełna lista uczestników na stronie http://ww2.tvp.pl/tvppl/575.dzialy)
30 maja 2003, godz. 17.00, Scena plenerowa

Podczas koncertu zaprezentują się młodzi, ambitni wykonawcy zakwalifikowani do koncertu Debiuty. Dopingowani przez mieszkańców i gości będą walczyc o Nagrodę Anny Jantar. Spośród 98 zespołów i solistów, którzy zgłosili gotowość udziału w imprezie, komisja artystyczna zakwalifikowała do występu jedenastu wykonawców.
W ścisłej czołówce znaleźli się: Monika Ambroziak, Danuta Bastek, Ania Dąbrowska, E.L.I., Ice Machine, Jeremi, Mosquitoo, Natomiast, Savine, Shire oraz Toronto. Listę debiutantów zamyka tegoroczny laureat "Szansy na sukces".

Koncert, 45 min, TVP 2003
Reżyseria: Paweł Zeitz
Scenografia: Anna Mioduszewska
Emisja koncertu: 8 czerwca 2003, godz. 14.05, TVP 1PREMIERY (pełna lista uczestników na stronie http://ww2.tvp.pl/tvppl/576.dzialy)
30 maja 2003, godz. 20.05, Amfiteatr

Jubileuszowy 40. Krajowy Festiwal Piosenki polskiej zainauguruje Koncert Premier. W tym roku komisja artystyczna zakwalifikowała do konkursu 11 spośród stu czterdziestu pięciu zgłoszonych utworów.
Zapowiada się ostra rywalizacja, w szranki stają gwiazdy z dużym doświadczeniem estradowym oraz wykonawcy u progu kariery, którzy zdążyli już zdobyć sympatię publiczności i uznanie środowiska.
Teledyski piosenek z Koncertu Premier już od kilku tygodni goszczą na antenie TVP 1. Widzowie w głosowaniu - za pośrednictwem systemu SMS - wybierają laureatkę, zdobywczynię Nagrody Publiczności. Drugiego zwycięzcę typuje jury, złożone z dyrektorów dwunastu ośrodków terenowych TVP.

30 maja 2003, godz. 20.10, TVP 1


CZTERDZIEŚCI NA CZTERDZIEŚCI
30 maja, godz. 22.15, Amfiteatr

Uroczysty koncert jubileuszowy przygotowany z okazji 40-lecia Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Widowisko pełne wspomnień, ale i niespodzianek.
W repertuarze usłyszymy czterdzieści piosenek wybranych w plebiscycie przez widzów TVP, słuchaczy Programu I Polskiego Radia oraz czytelników "Teletygodnia". Znane i lubiane przeboje przypomną gwiazdy rodzimej estrady.

Koncert, 140 min, TVP 2003
Reżyseria: Bartek Jastrzębowski
Scenografia: Jorgos Stylianou
30 maja 2003, godz. 22.20, TVP 1BYŁO PRZEDSZKOLE – CZAS NA OPOLE
31 maja, godz. 13.00 , Scena plenerowa

Festiwal w Opolu uświetnią młodzi artyści, którzy wystąpią podczas koncertu zorganizowanego przez autorów programu Od przedszkola do Opola.
To propozycja dla najmłodszej opolskiej publiczności, dla której familijna impreza stanowić będzie prezent z okazji Dnia Dziecka dla naszych widzów.
W koncercie wezmą udział dzieci w towarzystwie gwiazd. Uczestników oceniać będzie opolska publiczność.

Reżyseria: Michał Juszczakiewicz
Scenografia: Anna Mioduszewska
Emisja koncertu 1 czerwca 2003, godz. 10.00, TVP 1PLEBISCYT SUPERJEDYNKI
31 maja, godz. 20.10, Amfiteatr

Finał plebiscytu organizowanego już po raz czwarty przez Telewizję Polską, we współpracy z Polskim Radiem i tygodnikiem "Super TV". Widzowie, słuchacze i czytelnicy wybierają najlepszych, ich zdaniem, artystów w 10 kategoriach konkursowych: wokalistka, wokalista, zespół, debiut, przebój, płyta pop, płyta rock, płyta z muzyką taneczną, teledysk i wydarzenie muzyczne - w okresie między minionym a tegorocznym festiwalem opolskim.
Podczas uroczystego wieczoru w opolskim amfiteatrze wyróżnieni przez fanów wykonawcy otrzymają statuetki zaprojektowane przez wybitną polską rzeźbiarkę, profesor Zofię Wolską.
Z roku na rok rośnie zainteresowanie plebiscytem, a nagroda Superjedynki staje się jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień na polskim rynku muzycznym.

Koncert, 60 min, 2 części, TVP 2003
Scenariusz i reżyseria: Leszek Kumański
Scenografia: Jorgos Stylianou
Emisja: 31 maja 2003, godz. 20.10 (część 1) i 21.30 (część 2), TVP 1insooth
Design&Code by Krzysztof Ostrowski 2003 | Copyright by © musicMAG 2003 | Wszelkie prawa zastrzeżone