Konstytucja kwietniowa

Artykuł 5., punkt 2.:

Państwo zapewnia obywatelom możność rozwoju ich wartości osobistych oraz wolność sumienia, słowa i zrzeszeń.

oraz punkt 3.:

Granicą tych wolności jest dobro powszechne.

I dalej, art. 7. pkt 1.:

Wartością wysiłku i zasług obywatela na rzecz dobra powszechnego mierzone będą jego uprawnienia do wpływania na sprawy publiczne.

Art. 10. pkt 1. i 2.:

Żadne działanie nie może stanąć w sprzeczności z celami Państwa, wyrażonemi w jego prawach. W razie oporu Państwo stosuje środki przymusu.

A to co, Mrożek?

Zaniepokojony rosnącymi cenami masła urząd ochrony konsumenta przeprowadził śledztwo, które wykazało, że producenci jednak nie fałszują masła. Brawo za dobrze wykonaną robotę!

A może jednak to nie były wiadomości w stacji Polskiego Radia, może to był DTV?

Undeuxtrois

Un
Z rozszerzonymi źrenicami wkręcał się w nią głęboko wzrokiem, prawą dłonią płynnie sunąc wzdłuż ciała swego, delikatnie sięgając do wyczuwalnie twardej obudowy aparatu, by po chwili z szyderczo rozwartymi ustami rozpocząć rejestrowanie jej nagiego ciała wbudowaną kamerą.

Słuszna linia radia

Wcześniej seria reklam rozmaitych środków na potencję.
Teraz seria reklam rozmaitych środków na infekcje intymne u kobiet.
Zaprawdę słuszną linię ma nasza partia!

Superbohater

B uwielbia filmy o superbohaterach tak mocno, jak mocno krążą kropelki etanolu w jego prawdziwie polskiej krwi wieczorową porą. Z równą mocą pisze swój Mały Dziennik, skrzętnie notując daty wydarzeń i kluczowe nazwiska, nie ustępując w tym znanemu świętemu w zwalczaniu wszelkiego rodzaju Semitów. Wiedzę swą propaguje z wielką zapalczywością, głuchy na wypalającą się wrażliwość innych. Urażony twierdzi, że broni ojczyzny. I zachodniego stylu życia, co kwituje wybijając kolejne klawisze klawiatury, mocnymi uderzeniami palców lepkich od piany, przy pisaniu kolejnego szybkiego monologu uświadamiającego debili nierozumiejących powagi zagrożenia. Zagrożenia ze strony tych lewaków z Brukseli, choć w większości rządzą tam ich polityczni przeciwnicy, oraz czwartej rzeszy, której jedynym celem jest zniewolenie jego rodaków oraz zniszczenie jego kraju. To znaczy polskiej wiary katolickiej, która z chrześcijaństwem ma coraz mniej wspólnego. Jeżeli kiedykolwiek miała wiele, za to zawsze była wyznacznikiem prawdziwości bycia rodakiem.

Valid XHTML 1.0 Strict